You are here

Меморандум за разбирање помеѓу МАСИТ и Слободен софтвер Македонија

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /srv/slobodensoftver/drupal-7.59/includes/menu.inc).

На 25.12.2007 година, Слободен софтвер Македонија и МАСИТ потпишаа меморадум за разбирање, што ќе служи како основа за идната соработка помеѓу двете организации.

Текстот на документот во целост е достапен во делот документи: врска.