You are here

Договори за соработка со Филолошки и Филозофски факултет при УКИМ

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /srv/slobodensoftver/drupal-7.59/includes/menu.inc).

Продолжувајќи ја добрата соработка со образовните институции во земјава, Слободен софтвер Македонија во изминатиот месец потпиша договори за соработка со Филозофски факултет и Филолошки факултет од Скопје со што на студентите од овие факултети им се отвара можност да ја остварат нивната задолжителна пракса во рамките на проектите и активностите на организацијата.

За повеќе информациии можете да ни пишете.

Вести: