You are here

Изворен код

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /srv/slobodensoftver/drupal-7.59/includes/menu.inc).
Вести: 

Изворниот код на еден софтвер е оној кој луѓето го создаваат и го разбираат. Изворниот код е напишан во некој програмски јазик.

Наспроти тоа е машинскиот код разбирлив за компјутерите....